Συντονιστής Έργου

ΚΑΠΕ, Κέντρο Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας και Εξοικονόμησης Ενέργειας

19ο χλμ. Λεωφ. Μαραθώνος, 19009 Πικέρμι

Υπεύθυνος Έργου: Αριστοτέλης Μπότζιος-Βαλασκάκης

abotzios@cres.gr

www.cres.gr

greece

Ελλάδα

HELESCO, Hellenic Energy Services Company S.A.

Βασιλέως Ηρακλείου 22, Αθήνα 10682

Υπεύθυνος Έργου: Γιώργος Πολυμενόπουλος

gpolymen@helesco.gr

www.helesco.gr

greece-helesco

Αυστρία

GEA, Grazer Energieagentur GmbH

Kaiserfeldgasse 13/1, Graz 8010, Austria
Reinhard Ungerböck

Ungerboeck@grazer-ea.at

www.grazer-ea.at

austria

Αυστρία

e7 Energie Markt Analyse GmbH

Walcherstraße 11/43, 1020 Vienna, Austria
Klemens Leutgöb

klemens.leutgoeb@e-sieben.at

www.e-sieben.at

austria-e7

Βέλγιο

Factor 4

Lange Winkelhaakstraat, 26 Antwerpen
Johan Coolen

johan.coolen@factor4.be

www.factor4.be

belgium-factor-4

Βουλγαρία

BSERC, Black Sea Energy Research Centre

5, Borovetz Str., floor 2 Strelbishte residential area Sofia 1408, Bulgaria
Angel Nikolaev
Email
office@bsrec.bg

www.bsrec.bg

bulgary-bserc

Τσεχία

SEVEn, The Energy Efficiency Center

Americka 17, 120 00 Prague, Czech Republic
Jana Szomolanyiova

jana.szomolanyiova@svn.cz

www.svn.cz

cezc-republic-seven-7

Γερμανία

ASEW

Eupener Strasse 74, 50933 Köln, Germany
Michael Kreusch; Stefan Schulze-Sturm

schulzesturm@asew.de

www.asew.de

ASEW-LOGO

Ιρλανδία

TEA, Tipperary Energy Agency LBG

Church St. Craft Granary 3rd Floor, Cahir, Ireland
Paul Kenny

pkenny@tea.ie

www.tea.ie

irlanda-tea

Ιταλία

ESCO ITALIA S.r.l.

Piazza della Libertà 9, Firenze 50129, Italy
Dimitra Mintsidis

mintsidis@escoitalia.eu

www.escoitalia.eu

italy-esco

Πορτογαλία

ISR, Dep. Electrical & Computer Eng.

University of Coimbra, Polo II, ​​​3030 – 290 Coimbra, Portugal
Paula Fonseca

pfonseca@isr.uc.pt

www.isr.uc.pt

Logo-ISR-UC

Σλοβενία

IJS, Jozef Stefan Institute

Jamova 39,1000 Ljubljana, Slovenia
Damir Staničić

damir.stanicic@ijs.si

www.ijs.si

jsi-eec

Ισπανία

ESCAN, Escan S.L.

Avd. Ferrol 14,28029 Madrid, Spain
Margarita Puente

mpuente@escansa.com

www.escansa.es

spain-escan2